TRASA AUTOBUSNE LINIJE 701

« Studeni 2018 »

Ograničavaju li ti roditelji pristup internetu?

Office 365 za škole

Besplatna Office 365 usluga i alati koji omogućuju suradnju i komunikaciju između svih sudionika u obrazovnom sustavu.

KORISNE POVEZNICE

Obavijest o sudjelovanju na natjecanju Dabar 2018.
Autor: Vanja Pavlić, 31. 10. 2018.

Dragi učenici i roditelji, naša škola ove godine sudjeluje u međunarodnom natjecanju iz informatike i računalnog razmišljanja Dabar (Bebras).

Dabar je osmišljen kako bi se svoj djeci omogućilo jednostavno sudjelovanje kroz online natjecanje. Radi se o nizu izazovnih zadataka koje su napisali stručnjaci iz pedesetak zemalja. Iako se rješavanje zadataka temelji na informatici, možete ih rješavati i bez informatičkog predznanja.

Da je Dabar više od natjecanja, pokazao je i broj prijavljenih škola i zainteresiranih učenika 2017. godine. Sudjelovalo je čak 430 škola i 15247 sudionika, čime je Hrvatska postala jedna od najuspješnijih zemalja u prvoj godini natjecanja (uz SAD, Rusiju i Njemačku). Postignuti rezultati i povratne informacije sudionika natjecanja su i više nego zadovoljavajući.

Natjecanje će se održati od 12. do 16. studenoga na CARNetovom sustavu Loomen uz obavezno korištenje AAI@EduHr tj. korisničkih računa @skole.hr.

Natjecanje će se održati na satovima informatike u informatičkoj učionici po redovnom rasporedu.

Molimo sve učenike od 5. do 8. razreda koji pohađaju nastavu informatike da imaju svoj AAI@EduHr korisnički račun (korisničku oznaku i zaporku), u protivnom neće moći pristupiti natjecanju.

Ove godine sudjelovati ćemo u dvije kategorije:

1. KiloDabar za učenike 5. i 6 .razreda,

2. MegaDabar za učenike 7. i 8. razreda

Neovisno o kategoriji, učenici u 45 minuta rješavaju 15 zadataka.

Kao pomoć kod pripreme za natjecanje, pripremljen je probni kolegij PseudoDabar na koji će se učenici u tjednu od 5. do 9. studenoga prijavljivati i pripremati za natjecanje. Za prijavu će im biti potreban AAI@EduHr korisnički račun (ime.prezime@skole.hr).

Dodatne informacije dostupne su na službenoj stranici natjecanja.

Učiteljice informatike Carla Astrid Gajšak i Vanja Pavlić