21 OS Dragutina Domjanica Kurik.docx

CUC 2013

Snimke predavanja

E-DNEVNIK
Autor: Carla Gajšak, 27. 7. 2015.

Naša škola od školske godine 2015./2016. za praćenje rada i ocjenjivanje učenika koristit će e-Dnevnik sustav.

E-DNEVNIK ZA UČENIKE

e-Dnevnik za učenike je web aplikacija koja omogućava učenicima pregled ocjena, izostanaka i bilježaka koje su upisali nastavnici u e-Dnevnik sustav. e-Dnevnik za učenike nalazi se na adresi https://ocjene.skole.hr/pocetna/prijava/ucenici

Učenici se prijavljuju sa svojim elektroničkim identitetom (npr. pero.peric@skole.hr ) u sustavu AAI@Edu.hr. Ako učenik nema taj identitet, može ga zatražiti u tajništvu škole (za izdavanje identiteta potrebno imati OIB).

UPUTE ZA KORIŠTENJE ZA UČENIKE

Za lakše korištenje možete preuzeti upute za korištenje e-Dnevnika za učenike ovdje.

E-DNEVNIK ZA RODITELJE

e-Dnevnik za roditelje je web aplikacija kojoj mogu pristupiti roditelji učenika škola koje koriste e-Dnevnik sustav u tekućoj školskoj godini.

Putem ove aplikacije roditelju je omogućen uvid u osobne podatke, ocjene, izostanke, bilješke, planirani raspored pisanih zadaća i ostale podatke o djetetu koje su predmetni nastavnici i razrednik unijeli u e-Dnevnik.

Aplikacija e-Dnevnik za roditelje dostupna je na adresi https://ocjene.skole.hr/pocetna/prijava/roditelji

Pristup je dozvoljen isključivo korisnicima registriranim u sustavu e-Građani.

U sustav se moguće prijaviti isključivo putem NIAS-a. Nacionalni identifikacijski i autentifikacijski sustav (NIAS) predstavlja središnji sustav identifikacije i autentikacije korisnika na elektroničke usluge javnog sektora. NIAS je zadužen za upravljanje elektroničkim identitetima (e-ID) u svrhu uspostavljanja jedinstvenog sustava autentikacije u okruženju elektroničkog komuniciranja krajnjih korisnika s e-uslugama javnog sektora.

Uvid u podatke djeteta moguć je pod uvjetom da je razrednik u e-Dnevniku ispravno evidentirao dodatne podatke o roditeljima. U slučaju poteškoća s prijavom, možete se obratiti razredniku ili administratoru na e-mail carla.gajsak@skole.hr .

UPUTE ZA KORIŠTENJE ZA RODITELJE

Za lakše korištenje možete koristiti upute za korištenje e-Dnevnika za roditelje koje možete preuzeti ovdje.