TRASA AUTOBUSNE LINIJE 701

« Lipanj 2018 »

Ograničavaju li ti roditelji pristup internetu?

Office 365 za škole

Besplatna Office 365 usluga i alati koji omogućuju suradnju i komunikaciju između svih sudionika u obrazovnom sustavu.

KORISNE POVEZNICE

ŠKOLSKI KURIKULUM

Cilj je i zadatak školskog kurikuluma omogućiti stjecanje široke razine općeg odgoja i obrazovanja, stjecanje temeljnih znanja potrebnih čovjeku za život i mogućnost daljnjeg školovanja. Opće obrazovanje podrazumijeva primjenu najdjelotvornijih načina poučavanja odgojno-obrazovnim sadržajima koji su temelj za razvijanje intelektualnih, društvenih, estetskih, stvaralačkih, moralnih, tjelesnih i drugih sposobnosti, te razvijanje praktičnih vještina i odlika osobnosti. Potrebno je stvoriti novu kulturu ponašanja koja će pridonijeti razvoju aktivnih i odgovornih pojedinaca, otvorenih za promjene, motiviranih i osposobljenih za cjeloživotno učenje. Razvijati opredijeljenost za europski suživot na način da se prihvaćaju nove društveno-kulturne vrijednosti i standardi, ali da se istodobno čuvaju vlastita kultura i povijest te nacionalni identitet.

Cilj je školskog kurikuluma:

• osigurati sustavan način učenja o svijetu, prirodi, društvu, ljudskim dostignućima, o drugima i sebi te zadovoljiti specifične pojedinačne interese učenika.
  • poticati i kontinuirano unapređivati intelektualni, tjelesni, estetski, društveni, moralni, i duhovni razvoj učenika u skladu s njihovim sklonostima i sposobnostima.
  • stvoriti mogućnost da svako dijete uči i bude uspješno
  • osposobiti učenike za samostalno učenje, naučiti ih kako učiti i pomoći im u učenju
  • pripremiti učenike za mogućnosti, izazove, iskušenja koje ih čekaju u životu
  • poučiti učenike vrijednostima dostojnih čovjeka, ljudskim pravima i pravima djece
  • upoznati učenike sa sadržajima i načelima zdravog življenja
  • poučiti učenike načelima poštivanja različitosti i interkulturalnog razumijevanja
  • odgojiti učenike za moralno rasuđivanje te slobodu mišljenja, svijesti i savjesti.

Nadalje cilj je kurikuluma stvaranje ugodnog školskog ozračja koje će održavati interes i motivaciju učenika te poticati na stvaralački i kreativan rad i učenje. Neophodno je stvaranje takvog ozračja među učiteljima koje se temelji na međusobnom poštivanju, iskrenosti, razumijevanju, solidarnosti i timskom radu te razvijanje samovrednovanja i kod učenika i kod učitelja glede unapređenja obrazovnog procesa. Poželjno je uključivanje roditelja kao aktivnih sudionika u ostvarenju postavljenih odgojno-obrazovnih ciljeva te razvijanje trajne suradnje s društvenom zajednicom u obliku tribina, tematskih sastanaka, organiziranja različitih priredbi, akcija i manifestacija. Potrebno je razvijati redovitu i trajnu suradnju s roditeljima u smislu jasno podijeljene odgovornosti glede ostvarivanja ciljeva odgoja i obrazovanja u školi i obveza učenika kod kuće. Također treba voditi računa o djelotvornoj iskoristivosti vremena u školi.

21 OS DDOMJANICA KURIKUL 2018-2019.pdf