ŠKOLSKA PREHRANA

Autor: Vanja Pavlić, 16. 1. 2019.

Poštovani učenici i roditelji!

Izuzetno mi je zadovoljstvo obavijestiti vas da smo se pridružili provedbi aktivnosti projekta „Živjeti zdravo“. Projekt je sufinanciran iz Europskog socijalnog fonda, odobrena su bespovratna sredstva, u okviru Operativnog programa „Učinkoviti ljudski potencijali“ za razdoblje 2014.- 2020.  Korisnik bespovratnih sredstava je Hrvatski zavod za javno zdravstvo u pratnerstvu sa 21 županijskim zavodom za javno zdravstvo.

Aktivnosti projekta utemeljene su na Nacionalnom programu „Živjeti zdravo“ i usmjerene na poboljšanje zdravlja cijele populacije kroz implementaciju u lokalnoj zajednici informiranjem, edukacijom i senzibiliziranjem građana svih dobnih skupina o pozitivnim aspektima zdravih stilova života: promicanju tjelesnog (pravilnoj prehrani, tjelesnoj aktivnosti, smanjenju prekomjerne tjelesne mase, prevenciji debljine), spolnog/reproduktivnog i mentalnog zdravlja te smanjenju pobola od kroničnih nezaraznih bolesti. Provođenjem aktivnosti iz Projekta nastoji se dati doprinos smanjenju negativnog učinka bihevioralnih, biomedicinskih i sociomedicinskih rizičnih čimbenika, te stvoriti okruženja u kojima je svim osobama u Republici Hrvatskoj omogućena najviša razina zdravlja i kvaliteta života.

Mi smo se odazvali pozivu i uključili se u Projekt „Živjeti zdravo“  kroz elemente Zdravlja i prehrane.

Na našim mrežnim stranicama možete se upoznati s novostima u izradi školskog jelovnika. Primijetit ćete da je jelovnik sastavljen prema preporuci stručnjaka, ali i da se u većini ne razlikuje od dosadašnjeg jelovnika. Ponosno napominjem da smo mi bili Škola u kojoj su se u posljednjih tri godine postepeno uvodile promjene čija je provedba pomogla sastavljanju smjernica za izradu jelovnika koje sada za nas izrađuju stručnjaci.

Pozivam vas sve da podržite sudjelovanje u ovome projektu, učenike koji kao korisnici znaju što znači zdravo se hraniti i to znanje primjenjuju, roditelje kojima je stalo da djeca zdravo odrastaju, a na kraju i cijelu zajednica jer zdravo dijete je bogatstvo cijeloga društva.

Karmen Hlad

Sklolska_prehrana-_obavijest_o_sudjelovanju.doc (97.00 KB)