PROJEKT TATA SLIKOVNICA

Autor: Vanja Pavlić, 13. 5. 2020.

Predstavljamo Vam novi projekt izvannastavnog online sadržaja za djecu do 10 godina – TATA SLIKOVNICA. Na Youtube kanalu Malog teatra glumac Igor Baksa čita, pjeva, glumi i na mnoge maštovite načine izvodi slikovnice i pripovijetke domaćih književnika za djecu, kao i klasične priče i bajke.

TATU SLIKOVNICU možete pogledati i pratiti na ovom linku:

Riječ je o originalnom online sadržaju koji djecu potiče na kreativno razmišljanje, pritom ih zabavljajući i educirajući. TATA SLIKOVNICA u formatu kratkih videa zabavlja male (a i velike) čitanjem slikovnica hrvatskih autora na osobit način - uz glumu, glazbu i poticanje djece na igru, a na kraju svakog videa - i na zdrav način života!

Projekt TATA SLIKOVNICA pokrenut je s početkom mjera borbe protiv koronavirusa u Hrvatskoj. Potaknut razmišljanjem o tome kako je, uslijed zatvaranja škola i vrtića, djeci oduzeta mogućnost odlaženja na dramsko-scenske programe, a kvalitetnog online sadržaja za djecu baš i nema (većina online sadržaja nudi agresivne audio-vizualne podražaje koji zatrpavaju dječju senzoriku, što guši kreativnost te potiče djecu na konzumerizam), Baksa je osmislio ovaj online projekt koji, osim što zabavlja, potiče na kreativnost i maštovitost, kroz dramsko-scensku igru čiji su osnovni građevni elementi pokret, glas, grimasa, maska i lutkarski elementi, te vrlo često melodija i ritam.

Igor Baksa iza sebe ima 12 godina profesionalnog rada u dječjem kazalištu, samostalni je umjetnik - glumac, u slobodno vrijeme bavi se glazbom, a posljednjih 8 godina najviše vremena i briga provodi kao sretan roditelj.