GLAZBENO ŠAHOVSKA VEČER

Autor: Andrea Bartolić, 28. 6. 2023.

U našoj školi se već nekoliko godina sredinom lipnja održava GŠV, manifestacija kojom se nagrađuju učenici za iznimna postignuća na natjecanjima u znanju, športu i umjetnosti tijekom školske godine,a sve to popraćeno je prekrasnim glazbenim i plesnim točkama naših učenica i učenika.

Ove godine održali smo tu manifestaciju 15.06. Voditelj je bio Robert Kupek, voditelj šaha i učitelj kemije.

Ove školske godine natjecali smo se 4 športa na državnoj razini ( judo, šah, košarka i športski ples) , a 7 učenica i učenika bilo je na 9 državnih natjecanja po predmetima. Imamo državnog prvaka iz matematike ( Fran Čačinović, 8.b) i državnu prvakinju u Islamskom vjeronauku je Sara Karahasanović, 6.b. Fran Čačinović . Evo sada i ostalih sudionika državnih natjecanja po predmetima:

1. Fran Čačinović – fizika, informatika i gore navedena matematika,
  2. Kanai Džambo, 7.e-kemija,
  3. Minja Škreblin Nestorović, 8.a – hrvatski jezik
  4. Lana Radišić, 3.b- LIDRANO
  5. Ozren Vili Paunović, 6.e – informatika,
  6. Lovro Pavlešić, 5.a-informatika.

Nagradili smo i sudionike ovogodišnje ATOM lige, te sve koji su doprinjeli razvoju STEM područja u školi koje je prvi puta u povijesti imao sudionike državnog natjecanja iz matematike, fizike i kemije u istoj školskoj godini. Nagradili smo i 6 učenica za uspjeh na likovnim natječajima, te učenika pobjednika likovnog natječaja „RECI NEĆU HRANI U SMEĆU“, a to je Luka Krpan, 7.a.

Glede športa, budući da smo judašice i šahistice nagradili za Božić, sada smo nagradili naše košarkaše ( 11 učenika) i sportske plesačice ( 5 učenica).

Nagradili smo i trofejima učenike 8. razreda koji su se istakli u šahu , a poglavito Katarina Resman, 8.e koja ima nastupe na 5 državnih natjecanja za školu. Osim nje u raznim kategorijama nagrađeno je 60-ak šahistica i šahista po kategorijama.

Na početku manifestacije prisjetili smo se predivnog igrokaza za dan škole u izvedbi učenica i učenika trećih razreda ( recitacije i plesna točka), a posebno nas je oduševio Fran Babić, 5.b izvedbom na klaviru koja je oduševila sve prisutne.

Ostale glazbene točke izveli su: Nola Domitran, 7.a, Pavla Barać,7b – klavir i Lara Lednicki, 5.f – samostalna plesna točka.

Zahvaljujemo svim sponzorima na prigodnim poklonima ( medealje, kemijske olovke,blokići i sl.), a ovdje navodimo one koji su donirali knjige:

1. Školska knjiga – 15 kom. knjige: ŽENE U ZNANOSTI,
  2. Izdavačka kuća ALFA d.d. – 2 kom. BIOLOŠKI LEKSIKON + 1 kom. PRVI REPERTOAR ŠAHOVSKIH OTVARANJA ZA BUDUĆE VELEMAJSTORE,
  3. Naklada Ljevak – 10 kom. knjige KREATIVNI KUTAK

Robert Kupek, učitelj kemije i voditelj šaha