Osnovna škola Dragutina Domjanića Zagreb

DRŽAVNI PRVACI U KARATEU

Autor: Carla Astrid Gajšak, 22. 3. 2015.

DARIO, MIJA I FRANJO DRŽAVNI PRVACI U KARATEU

Odličan uspjeh članova Karate kluba Stijena na netom održanom karate prvenstvu Hrvatske za mlađe učenike, učenike i mlađe kadete u borbama. To je vikend za pamćenje, 21./22.3.2015. u Jastrebarskom osvojili smo tri zlatne i jednu brončanu medalju. Put do samog vrha nije bio lagan.

Kategorije su bile jako brojne i kvalitetne. Svi naši osvajaći imali su po četiri meča i svaku borbu je trebalo pobijediti. Na kraju zasluženo, titulu državnih prvaka Hrvatske osvojili su Dario Gluhinić u kategoriji učenika +46 kg, Mia Greta Zorko u kategoriji mlađih kadetkinja -45 kg i Franjo Rajaković u kategoriji mlađih kadeta -36 kg. Nakon osvojenog zlata u subotu, Dario je slavio i u nedjelju osvojivši brončanu medalju u starijem uzrastu, ml. kadeti -57 kg. Sa dvije osvojene medalje, zlatom i broncom, na prvenstvu Hrvatske se malo tko može pohvaliti. Bravo Dario!
Blizu medalje, odnosno peto mjesto osvojio je Jakov Fember u kategoriji ml. kadeta -36 kg. U istoj kategoriji nastupao je i Lukas Vounasis (nastupao bolestan), koji na žalost gubi u prvom kolu. Nastup na PH su izborili mlađi natjecatelji kluba koji će u budućnosti pokazati svoju kvalitetu: Sven Slavulj, Matija Volenik, Val Vilišić i Karla Šančić.
U ukupnom poretku osvojenih medalja svih klubova učesnika (75 klubova), Karate klub Stijena zauzeo je drugo mjesto.
Još jednom velike čestitke osvajačima medalja!