« Rujan 2017 »

ZELENI ZID
Autor: Mladen Stojanović, 25. 4. 2016.

Ovogodišnja Zelena čistka započela je 22. travnja i produžila se i na 23. travnja. Biciklijadom smo upozorili lokalnu zajednicu i vozače automobila i ostalih vozila koja za svoj rad koriste neobnovljive zvore energije, kako je vožnja bicikla alternativa od višestruke koristi za prirodu i čovjeka.

Subotnje prijepodne također smo iskoristili za druženje s prirodom. Članovi Prometne grupe vježbali su vožnju biciklom na poligonu, učenici petih i šestih razreda bojali su palete i radili sjedalice od starih guma od kojih ćemo napraviti otoke za odmor u školskoj zgradi  i na školskom dvorištu, a učenici sedmih i osmih razreda sadili su biljke koje smo nabavili zajedničkim doprinosom učenika i učitelja Škole, obitelji Željem i Kamgrada.

Preko 150 sadnica našlo je svoj novi dom uz sjevernu ogradu.

Posebnu pohvalu dodjeljujemo dečkima sedmih i osmih razreda koji su pokazali da osim znanja imaju i silnu snagu, djevojkama šestih i osmih razreda koje su vodile računa da ni u jednom trenutku ne nedostaje Cedevite i hrane. Od odraslih tu su bili profesorica Bernarda, profesori  Ivor i Mladen, ravnateljica Karmen, cijela obitelj Željem, Petrina mama i domar Davor.

Sada je samo čekati da trud i ljubav prema ovim biljkama puste korijenje, čvrsto se uhvate za zemlju i pruže nama isti onaj užitak koji smo imali kada smo ih sadili.

Hvala svima na trudu i pomoći.