Zdravlje mladih

Školski kurikul

TRASA AUTOBUSNE LINIJE 701

Koliko često pratiš vijesti i događanja na web stranici Škole?

« Studeni 2019 »

Office 365 za škole

Besplatna Office 365 za škole usluga i alati koji omogućuju suradnju i komunikaciju između svih sudionika u obrazovnom sustavu.

KORISNE POVEZNICE

JUMICAR – ''PROGRAM PROMETNE KULTURE ZA NAJMLAĐE''
Autor: Administrator , 19. 10. 2016.

Jumicar program preventivnog odgoja djece u cestovnom prometu je jedinstven koncept  edukacije, gdje djeca na zabavan i edukativan način uče o sigurnosti u cestovnom prometu.

Program Jumicar je u skladu s međunarodnim licencama i provodi se u svim većim europskim zemljama u kojima je izuzetno uspješan i široko podržan.

Danas je u našoj školi provedena Jumicar edukacija. Kako su drugaši odradili ovu važnu zadaću možete pogledati na poveznici:

JUMICAR PROGRAM PREVENTIVNOG ODGOJA DJECE U CESTOVNOM  PROMETU PODRŽAVA:

MINISTARSTVO UNUTARNJIH POSLOVA RH
NACIONALNI PROGRAM SIGURNOSTI U CESTOVNOM PROMETU
MINISTARSTVO ZNANOSTI, OBRAZOVANJA I SPORTA RH
AGENCIJA ZA ODGOJ I OBRAZOVANJE
GRADSKI URED ZA OBRAZOVANJE , KULTURU I SPORT GRADA ZAGREBA
UPRAVNI ODJEL ZA PROSVJETU, KULTURU, ŠPORT I TEHNIČKU KULTURU, ZAGREBAČKE ŽUPANIJE
HRVATSKI CRVENI KRIŽ
HRVATSKA VATROGASNA ZAJEDNICA

Program je osmišljen u dva dijela:

prvi dio je teorijski(multimedijsko i interaktivno predavanje), gdje djeca uče o pravilima prometa kao pješaci, biciklisti, uz pomoć rekvizita;

drugi dio, njima mnogo zanimljiviji,  pruža im mogućnost da stečeno teorijsko znanje primjene i u praksi te da osjete kako je biti u ulozi vozača, kako je važno poštivati prometne znakove, kako je teško zaustaviti automobil na vrijeme, koliko je važan sigurnosni pojas.

U izvedbi edukacije koordinirano sudjeluju timovi Jumicara, prometne policije, DVD-a i Crvenog križa.

Djeca  s oduševljenjem sjedaju  za volan malih automobila te na taj način mogu  uvidjeti kako funkcionira pravi cestovni promet.

Isprobati  gas, kočnice, upoznati semafore, značenje prometnih znakova, kako se treba oprezno ponašati u prometu i ocijeniti razne prometne situacije iz vidokruga jednog vozača-neprocjenjiv je osjećaj za male vozače.

Cilj Jumicar-a nije da od djece napravi dobre vozače već pažljivije i sigurnije pješake.

Jumicar program se provodi uz pomoć generalnog pokrovitelja Nacionalni program sigurnosti u cestovnome prometu, te je za roditelje i djecu besplatan.

Više o samom programu pogledajte na web stranici  www.jumicar.net  ili  pogledajte na fb/Jumicar HR.