« Listopad 2017 »

Posjet učenika hrvatske škole iz Hessena
Autor: Administrator , 11. 4. 2017.

Naša je škola 6. travnja 2017. bila domaćinom učenicima Hrvatske škole iz Hessena, polaznicima od 5. do 9. razreda.

Lidija Bodalec, prof., inače učiteljica povijesti u našoj školi, a sada već drugu godinu učiteljica u Hrvatskoj školi u Njemačkoj, organizirala je posjet 44 djece hrvatskih iseljenika s ciljem upoznavanja domovine njihovih roditelja.

U nizu predviđenih aktivnosti  mi smo im željeli pokazati primjere svoje nastave.

...

Za njih smo pripremili:

Prirodu i društvo (učiteljice Karolina Pavlešić i Silvija Vasilj sa svojim razrednim odjelima 4. c i 4. b), Hrvatski jezik (učiteljica Kristina Kraljević, prof. hrvatskoga jezika, s učenicima 8 .a),

Povijest (Tomislav Habdija, prof. povijesti i Jasenka Štimac,prof. povijesti i učenice 7. razreda: Tara Dorotea Kovačević i Tara Žeravica).

Učitelj Matija Veverec, prof. geografije, održao je sat geografije s gostujućim učenicima.

Mnogo smo im toga željeli pokazati, predstaviti svoje učenika gostima i pružiti im priliku za druženje, no vremena je bilo premalo. Njihov je raspored bio ispunjen do posljednje minute, pa smo zaključili da bi barem još jedan posjet bio neophodan, a djecu je ideja oduševila. Bude li sreće - mi čekamo.

Već danas su u obilasku planinskog dijela naše domovine, sutra će put Slavonije, ostaje more i još štošta. Velika je Hrvatska!

Posebno zahvaljujemo izdavačkim kućama koje su, kao i uvijek, pomogle pri organizaciji.

Izdavačka kuća Profil Klett učenicima i učiteljicama pripremila je zanimljive paketiće sa svojim izdanjima udžbenika i časopisa.

Izdavačka kuća Školska knjiga omogućila je nezaboravno druženje s književnicom Željkom Horvat Vukelja, a za uspomenu učenici i učiteljice dobili su prigodna izdanja i promotivne materijale.

Izdavačka kuća Alfa učiteljicama i učenicima poklonila je zavičajne priručnike.

Zahvaljujemo gospođi Matildi Bulić, Gordani Renić, Teni Japundžić, Franu Krpanu, Kristijanu Miklecu, Lobelu Dediću, Bojanu Rodinu i njihovim izdavačkim kućama na podršci koju nam pružaju.

Posebno zahvaljujem učiteljicama i učiteljima: Nedi Unterweger, Adriani Zmazek, Silviji Vasilj, Karolini Pavlešić, Kristini Kraljević, Jasenki Štimac, Tomislavu Habdiji i Matiji Vevercu na održanim nastavnim satima i podršci koju su pružili u organizaciji i prijemu gostiju.

Našim prijateljima iz Njemačke želimo uspješan nastavak posjeta domovini i sretan put!

VL.pdf (2.11 MB)