TRASA AUTOBUSNE LINIJE 701

« Listopad 2018 »

Ograničavaju li ti roditelji pristup internetu?

Office 365 za škole

Besplatna Office 365 usluga i alati koji omogućuju suradnju i komunikaciju između svih sudionika u obrazovnom sustavu.

KORISNE POVEZNICE

Domjanići po prvi put organizirano u posjetu slatkovodnom akvariju!
Autor: Ivor Vodanović, 24. 10. 2017.

U utorak 24.10.2017. sedmaši su u pratnji razrednika i nastavnika posjetili slatkovodni akvarij Aquatika u Karlovcu koji ovih dana slavi prvu godišnjicu djelovanja. Priželjkivali smo lijepo vrijeme i takvo nas je vrijeme i ispratilo iz Gajnica, a dočekalo u Karlovcu, neposredno uz desnu obalu rijeke Korane.

Uz stručno vodstvo razgledali smo niz prekrasno uređenih akvarija i upoznali golemu raznolikost ribljeg fonda hrvatskih rijeka i jezera. Učenici su, između ostalog, saznali i kako međudjelovanjem vode i podloge nastaju sedrene barijere što je bio izvrstan spoj kemije i biologije.

Uslijedila je zanimljiva radionica koja se sastojala od kratkog predavanja i poziva da u svakoj prigodi doprinesemo očuvanju čistoće vodenih ekosustava, a potom i grupnog rada tijekom kojeg su učenici na zamišljenom primjeru izgradnje hidroelektrane, argumentirano iznosili stajališta iz perspektive investitora, aktivista ekološke udruge i ribolovaca lokalnih ribolovnih društava.

Uslijedio je i predviđeni glazbeni dio tijekom kojeg su učenici, ali i neki nastavnici, poneseni melodijom smiley pod vodstvom prof. Slavice Đulić u veselom tonu izvodili više prigodnih glazbenih napjeva.

Cijelo vrijeme učenici su bili pod brižnim nadzorom razrednika (Ana Lesnika, Robert Kupek, Zrinka Badovinac, Ivor Vodanović) i nastavnika u pratnji (Jasenke Topličanec, Sandre Hudek Kokolj, Marine Perkušić i Slavice Đulić).

Terensku nastavu smo završili šetnjom, neposredno uz lijevu i desnu obalu Korane. S obzirom da smo na jednom mjestu rijeku prešli preko pješačkog pontonskog mosta, prof. Kupek nas je kratko podsjetio i na ratna zbivanja u Karlovcu i osobna iskustva tijekom sudjelovanja u Domovinskom ratu.

Ivor Vodanović

Preporučamo svima da posjete slatkovodni akvarij Aquatika u Karlovcu!