« Rujan 2017 »

ENGLESKI JEZIK
Did you know that your schoolbook Project was actually born in Croatia!?!
Autor: Carla Gajšak, 14. 2. 2014.

Did you know that your schoolbook Project was actually born in Croatia!?!

Kao vjerni korisnici Project udžbenika, 1. smo veljače  imali priliku nagraditi naše učenike i upoznati ih sa tvorcem njima dragih likova iz Projecta, gospodinom Tomom Huchinsonom.

...

Četvero naših učenika (dodatna šesti i sedmi) družilo se s gospodinom Huchinsonom koji je bio oduševljen što je imao mogućnost popričati s njima.

Doznali su da se Project rodio u Zagrebu jer je Tom živio u Hrvatskoj osamdesetih, a ime je dobio jer učenici rade projekt o naučenom nakon svake lekcije.

Tom po cijelom svijetu skuplja ideje od učenika kako bi sadržaji bili zanimljivi upravo onima kojima su i namjenjeni. Sedamdesetogodišnji Tom je priznao da u slobodno vrijeme radije gleda filmove nego čita te da mu je trenutno najdraži britanski glumac Benedict Cumberbach koji utjelovljuje najpoznatijeg svjetskog detektiva Sherlocka Holmesa. Za uspomenu su svi dobili potpisane knjige autora.

Nama, profesorima, govorio je o kompleksnosti korištenja digitalnih materijala u nastavi, ali i o tradicionalnim principima od kojih se u podučavanju ne smije odstupati.