> Predmeti  > Matematika

Dan Pitagorina poučka

Autor: Sandra Hudek Kokolj, 11. 12. 2020.

Učenici osmih razreda uključili su se u međunarodni projekt Dan Pitagorina poučka na eTwinning-u.

Dan Pitagorinog poučka je 16.12.2020.

Do toga dana učenici će, sa svojom mentoricom:
  • napraviti logo projekta
  • istražiti više o Pitagori i svemu čime se on bavio
  • istražiti porijeklo Pitagorinog poučka (je li ga doista on izmislio?)
  • istražiti gdje se sve primjenjuje Pitagorin poučak (osmisliti zadatke u kojima ga možete iskoristiti)
  • za Večer matematike osmisliti igre, pitalice, zadatke koje će imati veze s Pitagorom i "njegovim" poučkom
  • napraviti čestitke povodom Dana Pitagorinog poučka i razmijeniti ih virtualno s kolegicama i kolegama iz drugih škola (kojih je već sada beskrajno mnogo)
  • na Dan Pitagorinog poučka napraviti matematičko druženje na kojem ćemo predstaviti svoja saznanja te se zabaviti uz zanimljive kvizove (možemo napraviti PUB kviz, ali u školi)
  • u drugom polugodištu  nastaviti učiti o Pitagori i njegovim "suvremenicima" (cijela Antika ... od Talesa do Hipatije) te o grčkoj filozofiji, matematici, astronomiji i grčkim antičkim školama --> o svemu tome ćete pisati radove, prezentacije, umne mape, filmove, plakate ili online postere
  • obilježit  dan broja pi
  • posjetiti PMF u Zagrebu
  • Za kraj : pripremiti kvizove koje će skupa s prezentacijama pokazati ostalim učenicima škole (u nadi da će do tada korona i sve ove mjere biti iza nas).
                                                                                             Sandra Hukek Kokolj