Zdravlje mladih

Školski kurikul

BIZEK (polasci iz Bizeka)

7:15  10:10   12:00   12:50  13:25

ŠKOLA (polasci iz Gajnica)

11:15  12:40  15:45  16:25  18:00  18:45

TRASA AUTOBUSNE LINIJE 701

Koliko često pratiš vijesti i događanja na web stranici Škole?

« Studeni 2020 »

Office 365 za škole

Besplatna Office 365 za škole usluga i alati koji omogućuju suradnju i komunikaciju između svih sudionika u obrazovnom sustavu.

KORISNE POVEZNICE

PRODUŽENI BORAVAK

1.     ŠTO JE PRODUŽENI BORAVAK?
       Produženi boravak je specifičan način ostvarivanja odgojno-obrazovnih ciljeva, zadaća i sadržaja predviđenih za pojedini razred. Ima svoja posebna područja, ciljeve i predviđene aktivnosti učenika. Njime je djetetu omogućeno da kvalitetno i ugodno provede vrijeme u školi nakon redovite nastave pružajući mu skladan emocionalni, socijalni, kognitivni i psihološki razvoj.
      2. STRUKTURA NASTAVE U PRODUŽENOM BORAVKU
       Po koncepciji rada bitno se razlikuje od redovne nastave. Rad je podijeljen na slobodno vrijeme, vrijeme predviđeno za učenje i uvježbavanje gradiva te na organizirano vrijeme. Svakodnevno učenici imaju jedan sat slobodnog vremena, dva sata učenja i dva sata organiziranog vremena (radionice, odgojne i obrazovne igre). U sklopu boravka učenici primaju dva obroka: ručak i užinu.

2.     ŠTO RADIMO?
      Učenici u produženom boravku razvijaju temeljne kompetencije: jezično-komunikacijske, matematičke, prirodoznanstvene i socijalne; razvijaju interes za kulturno-umjetničko područje, stječu radne navike i pozitivan stav prema učenju, uče kako samostalno učiti, istražuju, stvaraju, razviju interes za različita područja kroz niz radionica s ciljem da svako dijete razvije svoje pune individualne potencijale,  razvijaju navike zdravoga života: higijenske, prehrambene, uče o važnosti bavljenja sportom i važnosti očuvanja prirode.