INFORMATIKA

Nastava informatike izvodi se kao redovna nastava 5. i 6., te izborna nastava u 7. i 8. razredu, po 2 sata tjedno za učenike od 5. do 8. razreda Osnovne škole Dragutina Domjanića.

Danas informatičku učionicu čini 25 učeničkih računala s LCD zaslonima, računalo učitelja, projektor. Sva računala umrežena su u lokalnu mrežu i imaju vezu na Internet. Nastava se većim dijelom odvija praktično, kroz vježbu - rad učenika na računalu.

​Učiteljice informatike su Carla Astrid Gajšak i Vanja Pavlić.

Nastava informatike - obavijesti

Napredno robotičko natjecanje MakeX

Autor: Administrator , 4. 12. 2019. 20:32

Završilo je svjetsko MakeX natjecanje u gradu Guangzhou u Kini. Sudjelovalo je više od 300 timova iz cijelog svijeta, a među njima i timovi iz Hrvatske, Srbije i Kosova. Najuspješniji je bio tim Online beta s našim Lukom Duplančićem koji je osvojio fantastično 5. mjesto u kategoriji MakeX Starter City Guardian (u finalnoj verziji natjecanja se udružio u savezništvo s timom Cross iz Indonezije)!

Više informacija saznajte na poveznici.

Čestitke Luki na izvrsnom rezultatu!

Srebro za naše robotičare!

Autor: Vanja Pavlić, 14. 10. 2019. 18:18

Ovogodišnje napredno natjecanje u edukacijskoj robotici pod nazivom MakeX European Open 2019. održalo se 12. listopada u ZICER-u u Zagrebu. Tema natjecanja je bila “Zaštitnik grada” (City Guardian). Natjecatelji su programirali robote i na natjecanju rješavali zadatke koristeći logičko razmišljanje, strateško planiranje timova i rješavanje problema poput pomicanja objekata, praćenja linija, prepoznavanja boja, itd.

Našu školu su predstavljali učenici 7. razreda, Luka Duplančić i Filip Švajger (tim Online) s mentoricom Vanjom Pavlić, koji su uz suradničku ekipu iz OŠ Stenjevec osvojili 2. mjesto na natjecanju!

Čestitke robotičarima!

3. kolo Croatian Makers lige

Autor: Vanja Pavlić, 10. 3. 2019. 19:25

Krajem veljače 2019. godine održano je 3. kolo Croatian Makers lige. Na njemu je sudjelovalo više od 340 timova koji su u regionalnim centrima Hrvatske rješavali zadatke iz robotike i programiranja na mBot robotima.

Sudionicima je zadatak bio vrlo zanimljiv jer im je cilj bio pomoći robotima (koji su predstavljali STEM aute kojima edukatori putuju i održavaju radionice robotike) da posjete školu, područnu školu i knjižnicu te “održe” tri radionice robotike.

I naša škola ima tim robotičara koji sudjeluje u Croatian Makers ligi i ostvaruje uspješne rezultate.

Više o rezultatima i događajima vezanim uz Croatian Makers ligu možete pronaći na poveznici.

Jelovnik 3.5-7.5.2021.pdf

BIZEK (polasci iz Bizeka)

7:15  10:10   12:00   12:50  13:25

ŠKOLA (polasci iz Gajnica)

11:15  12:40  15:45  16:25  18:00  18:45

Koliko često pratiš vijesti i događanja na web stranici Škole?