TRASA AUTOBUSNE LINIJE 701

« Listopad 2018 »

Ograničavaju li ti roditelji pristup internetu?

Office 365 za škole

Besplatna Office 365 usluga i alati koji omogućuju suradnju i komunikaciju između svih sudionika u obrazovnom sustavu.

KORISNE POVEZNICE

2013.-2014.

Uzgoj i prodaja sadnica

Potaknuti velikim prošlogodišnjim uspjehom i ove smo godine na vrijeme posijali i uzgojili raznovrsne sadnice za naše nastavnike, roditelje i sugrađane. Iako se čini vrlo jednostavnim i kako nema puno posla, ipak smo na ovomu radili par mjeseci: sijali, zalijevali, presađivali, prorjeđivali... i na kraju prodavali. Svi su bili oduševljeni što potvrđuju i same slike.

Posjet predavanju dr.sc. Galje Vorkapić na Festivalu znanosti

U mjesnoj knjižnici prisustvovali smo vrlo zanimljivom predavanju prof. dr. sc Galje Vorkapić na temu: Nano svijet u kapljici morske vode.

Biciklijada povodom Dana planeta Zemlje 2014.

Obilježili smo Dan planeta  Zemlje prigodnom biciklijadom kojom smo željeli skrenuti pozornost sugrađana na potrebu veće ekološke osviještenosti, brige o okolišu i smanjenje emisije CO2 čemu svakako može doprinijeti i češća upotreba bicikla!

Radionica "Slasna DNA"

Dana 24.02. učenici dodatne nastave sudjelovalo su u vrlo zanimljivoj radionici pod nazivom "Slasna DNA" pod vodstvom prof. Kristine Duvnjak iz biološke udruge "Bioteka". Učenici su slijedeći naputke voditeljice uspjeli izolirati vlastitu DNA iz uzorka vlastite sline!

Treba li ruke prati sapunom?

Učenice Bruna Fember i Petra Bogadi uputile su se i do učionica razredne nastave gdje su učenicima demonstrirale zanimljiv pokus u kojem se dokazivalo kako pranje ruku sapunom ima daleko veći učinak i odstranjuje daleko više bakterija nego pranje običnom vodom!

Kiseljenje paprika i krastavaca

Učenici dodatne nastave sedmih razreda odlučili su ove godine sami napraviti zimnicu, odnosno naučiti kako se to radi. Bilo je jako zabavno i zanimljivo, od ideje do realizacije konačnog proizvoda koji se poslužio na Božićnom domjenku!
Hvala svima koji su na bilo koji način doprinjeli projektu (kuharici Mirjani, učiteljica Bosiljki, učiteljici Ani Lesnika).

Gostovanje - Mario Bebek

Satu razredne zajednice u mjesecu listopadu pridružio nam se i naš bivši učenik koji se na naš poziv da nam prenese svoja životna iskustva vezana uz tjelesna oštećenja, borbu za preživljavanje te kasniji osobni razvoj, vrlo rado odazvao! Hvala mu na gostovanju!

Gostovanje na HRT-u

Biti na televiziji i to ne slučajno već u posebnoj emisiji, nije mala stvar! Učenici Bruna Fember i Dominik Babok na poziv urednice TV emisije Školski sat, a nakon pregledavanja našeg školskog weba, odlučila je pozvati predstavnike dodatne grupe kako bi predstavili razne aktivnosti koje su se u sklopu te izvannastavne aktivnosti odvijale! Bruna i Dominik predstavili su nas na najbolji mogući način kao pravi profesionalci!

Održavanje akvarija

Tko misli da se akvariji jednom kupe i namjeste te da takvi i ostanu grdno se vara. Oko održavanja akvarija ima podosta posla, no, kad su tu vrijedne ruke učenika dodatne nastave, ništa nije teško!

Noć znanosti

Da znanost nije teorija već i vrlo zanimljiva praksa, uvjerili su se učenici koji su odlučili poći na Noć znanosti koja se odvijala na nekoliko lokacija u gradu. Predstavljena je čitava niska različitih pokusa, a u foto prilogu predstavljamo samo neke!