> Novosti

OBAVIJEST PRETPLATNICIMA ŠKOLSKIH ČASOPISA

Autor: Vanja Pavlić, 26. 3. 2020.

SMIB I MODRA LASTA

Zbog obustave nastave u školama i mjera zaštite uslijed koronavirusa, nismo u mogućnosti isporučiti časopise pretplatnicima.

Čim se situacija normalizira, pretplatnici će dobiti sve brojeve.

Do tada pretplatnicima (a u ovoj situaciji i svim ostalim učenicima) proslijeđujemo poveznicu na digitalne inačice časopisa. Trenutno su objavljeni brojevi za ožujak, a na istom linku ćemo objaviti i sljedeći broj pa napominjemo roditeljima da spreme link.

Školska knjiga

PRVI IZBOR I MOJ PLANET

Zbog nemogućnosti podjele revija učenicima, revija za travanj će biti isporučena čim se za to ukaže mogućnost, nadamo se već sa revijom za svibanj.

Svi pretplatnici će dobiti sve tiskane revije, nadamo se što skorije.

U međuvremenu smo omogućili čitanje revija za ožujak na stranicama Mozaika knjiga na sljedećem linku:

Nadamo se da će se situacija uskoro normalizirati kako bismo i mi mogli redovno nastaviti sa isporukama i dostavom revija našim pretplatnicima.

Mozaik knjiga

S ciljem zaštite zdravlja djece, od ponedjeljka 16. ožujka 2020. godine obustavljaju se sve aktivnosti vezane uz upis djece u 1. razred osnovne škole.

Razredna nastava na HRT 3 Škola na Trećem.

RH

Učenici koji su u školi

Učenici Pratiti Školu na Trećem od ponedjeljka. U školi se neće odvijati nastava, a Školu na Trećem će pratiti u školi ako je njihov termin dok su u školi na rasporedu, inače od kuće.
Roditelji

Pratiti upute učitelja.

Svi materijali Škole na Trećem bit će dostupni i na zahtjev i na YouTube-u.

Samo roditelji koji nemaju mogućnost ostaviti dijete pod nadzorom doma, ostavljaju dijete u školi (slično kao kod štrajka).

Viši razredi osnovne na Sportskoj televiziji.

RH
Učenici

U ponedjeljak gledaju nastavu na Sportskoj televiziji i testiraju virtualni razred s razrednikom.

U utorak gledaju nastavu na SPTV i testiraju virtualni razred s razrednikom i predmetnim nastavnicima, idu u virtualni razred  i slijede upute razrednika i predmetnih nastavnika.

Roditelji Ako učenik nije bio aktivan cijeli dan u virtualnom razredu, svoj izostanak treba opravdati razredniku.

Učenici trebaju izvršavati aktivnosti u virtualnim učionicama, ali ne trebaju raditi u realnom vremenu (sinkrono), nego tijekom dana jer možda imaju teškoća pristupiti internetu ili dijele uređaj s braćom i sestrama. Dakle, bilo kada u tijeku dana je prihvatljivo da učenici odrade svoje obaveze.

VAŽNO! U virtualnom okruženju treba se primjereno ponašati, što znači da vrijede slična pravila primjerenog ponašanja i ophođenja kao i u učionici. Učenici za neprimjerene oblike mogu snositi posljedice.