UPISI U 1.RAZRED

UPISI U PRVI RAZRED

Autor: Valentina Hojsak, 9. 2. 2024.

Dragi roditelji budućih prvašića,

ovim putem Vas obavještavamo da je sezona predupisnih obrada otvorena te Vam želimo dati nekoliko smjernica o tome što je sve potrebno obaviti prije nego što najesen Vaša djeca sjednu u svoje klupe. Na kraju se nalazi popis dokumenata koje treba donijeti u Školu, a u privitak je, osim dokumenata, stavljen i kratki priručnik o tome što se gleda tijekom predupisne obrade kao i primjeri zadataka.

REDOVNI UPISI - djeca rođena od 1. travnja 2017. do 31. ožujka 2018. godine

Sva djeca trebaju proći procjenu psihofizičkog statusa kod naše školske liječnice te kod stručnog tima u Školi.

Za  termin procjene u Školi zabilježite se preko aplikacije Terminko (https://www.terminko.hr/) . Upute za korištenje aplikacije detaljno su opisane na samoj stranici. Prvi tjedan u četvrtom mjesecu radit ćemo samo ujutro pa Vas molimo da kod biranja usluge prilikom ulaska u Terminko odete na opciju dodatni termini. Na istoj stranici možete se zabilježiti i za pregled kod školske liječnice.

Roditelji djece koja imaju stariju braću ili sestre u našoj školi i žele upis mlađeg djeteta (a po adresi ne pripadaju k nama) obavljaju cjelokupan postupak pri Povjerenstvu škole kojoj pripadaju prema Mreži škola. Nakon toga se, s pozitivnim Mišljenjem Povjerenstva te škole, javljaju se nama.

PRIJEVREMENI UPISI – djeca rođena nakon 31.ožujka 2018.godine

Molimo roditelje da ne uzimaju termin preko Terminka već da se izravno obrate psihologinji Valentini Hojsak na broj 0912333542 ili na mail adresu psiholog@os-ddomjanica-zg.skole.hr. Također, molimo da donesu mišljenje vrtića uz ostalu dokumentaciju.

PROŠLOGODIŠNJE ODGODE

Tijekom veljače, škola će telefonski kontaktirati roditelje djece koja su prošle godine imala odgodu upisa. Ako tijekom veljače ne dobijete poziv ili ste promijenili adresu i više ne spadate našem području, molimo da također kontaktirate psihologinju na broj 0912333542 ili na mail adresu psiholog@os-ddomjanica-zg.skole.hr

Nadalje, molimo da preko Terminka dogovorite termin sistematskog pregleda kod školske liječnice. Djeca koja su prošle godine imala odgodu pregledavat će se tijekom veljače.

ZA SVE RODITELJE

Molimo sve roditelje da pri dolasku u Školu donesu ispunjene obrasce koji se nalaze u privitku:

1. ZAHTJEV ZA UPIS IZBORNOG PREDMETA (potrebno ispuniti za svaki izborni predmet poseban obrazac, a možete birati informatiku i/ili vjeronauk)

2. UPISNICA U OŠ  (potpisanu od oba roditelja)

3. UPITNIK ZA RODITELJE (osim dio gdje piše da popunjava ispitivač)

Uz navedene obrasce molimo da pripremite i preslike sljedeće dokumentacije za dijete:

1. Rodni list s OIB-om i Domovnicu

2. Potvrdu o prebivalištu/boravištu djeteta

3. Rješenje kojim se odobrava prijevremeni upis i mišljenje vrtića (samo za prijevremeni upis)

4. Potvrde o zaposlenju za oba roditelja (ako tražite produženi boravak)

5. Zdravstvenu dokumentaciju/nalaz logopeda, psihologa, vještačenje CZSS ili dr. (ukoliko je dijete bilo u nekoj obradi ili tretmanu)

Ugovor o produženom boravku roditelji će pročitati i potpisati u tri primjerka tijekom procjene spremnosti za školu ili kasnije, ovisno kada će škola dobiti novi primjerak ugovora.

Lijep pozdrav,

Stručne suradnice

Izborni_predmet_zahtjev_za_upis.doc (31.00 KB)
Prirucnik.pdf (6.24 MB)
UPISNICA_u_OS.pdf (257.51 KB)
upitnik_za_roditelje.docx (25.91 KB)

OBAVIJEST RODITELJIMA UČENIKA 1. RAZREDA U ŠKOLSKOJ GODINI 2023./2024.

Dragi roditelji budućih prvašića,

prije nego što Vaša djeca sjednu u klupe, potrebno je provesti procjenu spremnosti koja će se odvijati u prostoru Škole od 17. travnja 2023.

Za  termin procjene zabilježite se preko aplikacije Terminko (https://www.terminko.hr/). Upute za korištenje aplikacije detaljno su opisane na samoj stranici. Termin koji odaberete  može biti prije  pregleda kod školske liječnice (koji je također OBAVEZAN).

Roditelji/skrbnici djece s već utvrđenim teškoćama u razvoju ili djece koja su dobila prošle školske godine Rješenje o odgodi upisa, dužni su javiti se nadležnom liječniku školske medicine u razdoblju od 15. veljače do 15. travnja, kako bi im se pravovremeno odredila potrebna potpora.

Roditelji djece koja imaju stariju braću ili sestre u našoj školi i žele upis mlađeg djeteta (a po adresi ne pripadaju k nama) obavljaju cjelokupan postupak pri Povjerenstvu škole kojoj pripadaju prema Mreži škola. Nakon toga se, s pozitivnim Mišljenjem Povjerenstva te škole, javljaju nama radi upisa djeteta u 1. razred.

Molimo roditelje da pri dolasku u Školu donesu ispunjene obrasce:

1. ZAHTJEV ZA UPIS IZBORNOG PREDMETA

(potrebno ispuniti za svaki izborni predmet poseban obrazac)

2. UPISNICA U OŠ  (potpisanu od oba roditelja)

3. UPITNIK ZA RODITELJE

4. OBRAZAC ZA ORGANIZIRANI PRIJEVOZ S BIZEKA (Ispuniti priloženu tiskanicu ZET-a, priložiti jednu fotografiju djeteta, a škola će raditi iskaznice)

Uz navedene obrasce molimo da pripremite i preslike sljedeće dokumentacije za dijete:

1. Rodni list s OIB-om i Domovnicu

2. Zdravstvenu dokumentaciju/nalaz logopeda, psihologa, vještačenje CZSS ili dr. (ukoliko je dijete bilo u nekoj obradi ili tretmanu)

3. Rješenje kojim se odobrava prijevremeni upis i mišljenje vrtića (samo za prijevremeni upis)

4. Potvrde o zaposlenju za oba roditelja (ako tražite produženi boravak)

5. Potvrdu o prebivalištu/boravištu djeteta (ako tražite produženi boravak)

Ugovor o produženom boravku roditelji će pročitati i potpisati u tri primjerka tijekom procjene spremnosti za školu. Prioritet za upis, cijena te ostale informacije navedene su u dokumentu  Program javnih potreba.

Hvala na suradnji i razumijevanju!

Stručne suradnice

Jelovnik od 29.04.-3.05.2024..pdf